• patron serwisu

Soletanche Polska sp. z o.o. w Warszawie

  • aleja "Solidarności" 173
    00-877 Warszawa
    woj. mazowieckie
  • tel. 22 639 74 11

Soletanche Polska rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku. Firma wchodzi w skład grupy Soletanche Bachy, która jest światowym liderem budownictwa podziemnego. Naszym nadrzędnym celem jest realizacja powierzonych zadań w sposób profesjonalny, ekonomiczny i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W skład oferty wchodzi pełna gama inżynierskich usług geotechnicznych, których celem jest dostarczenie efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dla sektora publicznego i
prywatnego z zakresu:
•    Infrastruktury lotniczej, kolejowej, drogowej oraz morskiej
•    Infrastruktury energetycznej
•    Renowacji
•    Budownictwa podziemnego
•    Budownictwa hydrotechnicznego
•    Budownictwa komercyjnego oraz przemysłowego.

Realizujemy powyższe pracę zarówno jako generalny wykonawca jak i podwykonawca. Zapewniamy Klientom kompleksową obsługę projektową oraz terminowe wykonanie zadań.
Siłą naszej firmy jest wieloletnie doświadczenie, umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz zespół odpowiedzialnych ekspertów dążących do optymalnych rozwiązań technicznych i finansowych.

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie


Chcesz wybudować apartament przy plaży czy na skarpie? – oddaj fundamentowanie Soletanche SMART

Jesteś inwestorem niewielkiego hotelu butikowego, apartamentowca i potrzebujesz wykonać obiekt kubaturowy w trudnych warunkach gruntowo-wodnych? Chcesz rozbudować istniejący obiekt, wzmocnić jego fundamenty? Potrzebujesz przebudować i zmodernizować zabytkowy budynek i potrzebujesz doświadczonej firmy geotechnicznej na niewielki zakres? Postaw na rozwiązanie SMART. Jakość i doświadczenie Soletanche Polska teraz dostępna dla wszystkich bez względu na wielkość zakresu prac i typ realizacji. Każda realizacja możesz być SMART!

Przedstawiamy rozwiązanie Soletanche SMART (czyli Small Agile, Rapid Team). Soletanche SMART to kompleksowa oferta, atrakcyjna cena, doświadczenie, miks technologii, krótszy czas realizacji, gwarancja wykonania.

Do kogo adresowana jest oferta?

Jest to świetne rozwiązanie dla developerów, inwestorów indywidualnych realizujących pojedyncze obiekty mieszkalne lub komercyjne np. pod pensjonaty i apartamentowce, obiekty o przeznaczeniu handlowym. Turystyczne miejscowości nad morzem, czy też w górach w atrakcyjnych lokalizacjach często potrzebują odpowiednich fundamentów ze względu na trudne warunki gruntowo-wodne. Do tej pory tego rodzaju inwestycje były poza wachlarzem możliwości Soletanche ze względu na niewielki zakres prac. Soletanche SMART jest jednostką biznesową dedykowaną do realizacji prac fundamentowych na mniejszą skalę, często z krótkim, dwu lub trzydniowym terminem wykonania.

soletanche smart soletanche smart


Jak działa SMART?

Istotą SMART jest to, że planowanie i realizacja działań są trzymane w jednym ręku, dzięki czemu przepływ informacji i podejmowanie decyzji jest bardziej efektywne i szybsze niż w systemie wieloosobowym. Dzięki temu Soletanche SMART może elastycznie dopasować swoje wysokiej jakości usługi do indywidualnych potrzeb klienta, jednocześnie ściślej z nim współpracując. Oprócz zwiększonej wydajności, redukcja kosztów i czasu wykonania to korzyści, które dostarcza SMART. Przewagą konkurencyjną tego rozwiązania jest doświadczenie zespołu i możliwość jego konsultowania z zespołem pracującym nad dużymi projektami.

soletanche smart soletanche smart


Małe tematy lub niewielkie zakresy dużych realizacji – w to celujemy!
Oprócz realizacji typowo kubaturowych w tym modelu świetnie sprawdza się podwykonawstwo dla generalnych wykonawców realizujących kontrakty infrastrukturalne, wzmocnienia podłoża pod obiekty przemysłowe czy wojskowe. Soletanche SMART sprawdzi się w tym przypadku jako wykonawca części specjalistycznych prac geotechnicznych, która wymaga doświadczenia i podsiadania odpowiednich certyfikatów ISO umożliwiających pracę na danym obiekcie.

Jakie technologie stosuje Soletanche SMART?

Zaletą „dużego Soletanche” jest możliwość optymalizowania rozwiązania bazowego. Wadą jest, że to trwa. Smart wyceny robi szybciej. Zdarza nam się optymalizować wyceny jeśli widzimy taką opcję lub zamieniamy zastane technologie na inne. Od małych firmy odróżnia nas to że mamy większe zaplecze techniczne. Możemy więc wykonać kilka technologii i tu jesteśmy podobni do naszego sposobu pracy na dużych kontraktach. Dobieramy tak technologie, by kupić czas, zwiększyć wydajność i tym samym konkurować ceną oraz skutecznym i szybkim rozwiązaniem – wyjaśnia Jakub Duś, Kierownik Robót.
Soletanche SMART podobnie jak „duże Soletanche” bazuje na miksie technologii. To znaczy, że dostosowuje wybór technologii do zadania. Początkowo zespół miał skupiać się głównie na realizacji technologii wierconych jak pale CFA, SCREWSOL, mikropale. Koncept postawienia na te technologie był związany ze specyfiką pracy na małych placach budowy, gdzie bardzo istotnym jest minimalizowanie ilości urobku po to, by móc sprawnie poruszać się maszyną po placu budowy i utrzymać porządek na placu oraz jakość platformy roboczej. Nie mniej jednak doświadczenie ze współpracy pokazało, że w kontekście czasu realizacji najlepiej sprawdza się miks technologii takich jak kolumny jet-grouting, DSM czy panele trenchmix. Na kilku obiektach wymagających przebudowy zastosowaliśmy technologię springsol, która w bardzo krótkim czasie pozwoliła nam zrealizować posadowienie dla łącznika między dwoma halami produkcyjnymi. Prace zostały wykonane w 48 godzin. Zespół zrealizował również obudowy wykopu w technologii ścian szczelinowych i opracuje nad optymalizacją czasu wykonania tej technologii na małych budowach – wyjaśnia Jakub Duś.

soletanche smart soletanche smart
soletanche smart soletanche smart

 

Na jakim obszarze działa Soletanche SMART?

Zespół jest tam, gdzie potrzeba jego wsparcia. Oferta Soletanche SMART świetnie sprawdzi się w regionach typowo turystycznych, gdzie powstaje wiele mniejszych inwestycji. Będzie też alternatywną opcją dla lokalnej oferty geotechnicznej na terenach przemysłowych, czy gmin i powiatów potrzebujących wsparcia przy budowie infrastruktury drogowej i kolejowej. Przebudowa drogi, wzmocnienie wiaduktów, nasypów czy realizacja bezkolizyjnych przepraw takich jak: przejazdy podziemne czy kładki rowerowe.

Be SMART - Build On Us
Skontaktuj się z nami na www.soletanche.pl

Produkty (0)